• 02 547 92 50
Obvestila
1. PROŠNJI DAN
1. PROŠNJI DAN

PROŠNJI DNEVI (LATINSKO DIES ROGATIONES) ALI KRIŽEVI DNEVI
so v tradiciji zahodnega krščanstva trije spokorni dnevi molitve, posta in prošenj za blagoslov pred praznikom Jezusovega vnebohoda. Teden, v katerem so prošnji dnevi, se imenuje prošnji teden, zaradi procesije s križem na čelu pogosto tudi križev teden.

Na prvi prošnji dan smo se verniki iz župnije Bogojina in župnije Martjanci zbrali ob kapeli sv. Vida kjer smo molili za varstvo pred naravnimi nesrečami.

Najprej je bila procesija in nato sveta maša. Pri procesiji so sodelovali gasilci PGD Strehovci, ki so svetili in nosili bandero, kakor tudi verniki iz župnije Marjanci z nošenjem bandera. Procesijo in mašo so s svojim petjem bogatili pevci in otroci iz župnije Bogojina.

Naj naše prošnje in molitve usliši Vsemogočni Bog.