GOD SV. CECILIJE-ZAVETNICE CERKVENE GLASBE

Voščilo in zahvala pevcem in organistom

Dragi pevci in organisti!
Blaženi A.M. Slomšek je zapisal: “Ptico boš spoznal po petju, pa človeka tudi: ako lepo petje, ima tudi lepo srce. In kar se o človeku posamezno - se lahko reče o vsem ljudstvu. Iz obilnosti srca se glasijo usta, in kjer ni čednih pesmi, tam tudi prebivati ni veselo.”

S to mislijo lahko opišemo vso veličino petja, kajti pevec preko pesmi izgovarja besede srca, besede, ki sežejo drugemu do srca. V ozadju vsega tega pa je velika žrtev, ki jo dragi pevci in organisti darujete za Vsemogočnega. Nepopisno število vaj, praznovanj, nedeljskih maš...pri vsem tem ste nepogrešljivi člen občestva, ožji sodelavci pri žrtveniku. Ne pozabite, da kdo lepo poje, dvakrat moli.

Na god sv. Cecilije, vaše zavetnice se vsem pevcem in organistom iz srca zahvaljujem s prošnjo, da vam Vsemogočni poplača z večnimi in častnimi darovi. Naj vas v vašem življenju spremlja priprošnja sv. Cecilije in naše nebeške matere Marije.
Vivat, crescat floreat! - Naj živi, raste in cvete!

Jure Jurinič, zborovodja in organist