Tretja adventna nedelja nas s svojim bogoslužjem vabi k veselju: »Veselite se v Gospodu, vedno se veselite. Gospod je blizu.« Na »prenos« tega veselja ne pozabimo niti ob božičnih voščilih in čestitkah, pa naj bodo te izražene s podajo rok ali z božično kartico …  K bližnjemu naj naše voščilo vedno potuje prežeto z resnico: Poznam te, kot tistega zaradi katerega se je Bog učlovečil, ker te brezmejno ljubi in si zato dragocen v Božjih očeh.

Iz duhovne zapuščine + rojaka g. škofa dr. Jožefa Smeja

Cerkev se zida in raste s poslušanjem Božje besede, zato mašno opravilo ne sme biti brez beril iz Svetega pisma in brez spevov, ki so iz njega vzeti; tega ni dovoljeno opuščati, krajšati ali, kar bi bilo še huje, nadomestiti z drugimi, nesvetopisemskimi berili.