Smo v objemu binkoštne devetdnevnice. Božič, velika noč in binkošti so trije temeljni stebri cerkvenega leta, ki ob njih, mi mali in slabotni ljudje, lahko črpamo novo moč, da bi kot skupnost Cerkve mogli izpolniti Gospodovo naročilo posredovanja veselega oznanila. Da bi pa mogli to izpolniti tudi sami potrebujemo Kristusovega Duha, ki nas navdihuje, da ravnamo in živimo po evangeliju, nas osvobaja strahu in daje moč, da Gospodovo veselo oznanilo postane vidno v naših dejanjih in besedah.

Zato: Pridi Sveti Duh, in nam daj veselja, da bomo lahko delili praznik s tistimi, ki so zgubili upanje!
          Pridi Sveti Duh, v naše družine, v našo župnijo in v našo domovino in dahni v vsa občestva oznanilo Jezusa Kristusa, za polnost življenja ljudi.
          Pridi Sveti Duh, na našo zemljo in daj, da v srcih ljudi vzplamti ogenj ljubezni do Boga!