Med počitnicami in dopusti si nabiramo novih moči, vendar ob tem ne pozabimo, kot pravi p. Marjan Šef: »Vera je največja moč na zemlji. Je neizčrpen vir moči. Žal je to moč, ki jo ljudje zelo slabo uporabljamo. Če bi se vsakdo od nas, ki se imamo za vernike, v jutranji molitvi obrnil k Bogu in ga prosil, naj pomnoži njegovo vero, da jo bo v vseh okoliščinah dobro uporabil, bi bili priče mnogih čudežev.«

Iz duhovne zapuščine + rojaka g. škofa dr. Jožefa Smeja

Če zapravljamo čas, zabijamo čas, s tem ranimo večnost. Ni mogoče namreč zapraviti čas, ne da bi bila s tem ranjena tudi naša večnost.
Čas je platno, ki ga Bog tke skupno, rekli bi v kooperaciji s človekom. Bog uporablja tkalski osnutek, tj. navpične niti, človek pa mora vpletati vmes prečne niti. Platno ne bo nastalo, če bodo samo navpične niti, brez prečnih! Bog nam daje na voljo čas, minuto za minuto, dan za dnem. Nikoli nam ne daje dve uri hkrati, marveč eno za drugo, da bi jo izpolnili po njegovi volji.