Danes nas papež Frančišek vabi na posebno pot – na sinodalno pot. Kaj to pomeni? To je pot, na kateri bomo skupaj preverjali, kako je z našo vero v Kristusa, v kakšnem duhovne stanju je sedaj vsa Cerkev; kaj se dogaja s človeštvom, da dobesedno hiti po poti uničevanja samega sebe. Bog noče uničenja stvarstva in ne smrti človeštva. Bog hoče, da živimo, saj smo njegovi otroci.

(Iz pridige škofa dr. Petra Štumpfa pri maši ob prihajajoči obletnici smrti škofa dr. Jožefa Smeja)

Iz duhovne zakladnice + rojaka g. škofa dr. Jožefa Smeja
Marija se je pridružila tebi, Gospod, večnemu in velikem duhovniku, z ljubeznijo, ki je bila najbolj podobna tvoji ljubezni. V tej ljubezni je še sedaj dvojna želja: da bi tvoja daritev pritegnila čim več ljudi in da bi tvoje žrtvovano in poveličano telo postalo hrana čim večji množici.