MISEL TEDNA-Poletje

Poletni čas je čas dopustovanj, počitnikovanj, pohajkovanj … Mnogi znajo ta čas dobro izkoristiti za oddih, drugi s v tem času, posebej mladi, si prislužijo kakšen dodaten denar s honorarnim delom, marsikomu pa prosti čas mine kar tako. In kako boš ti »unovčil« svoj poletni čas?
Tudi skavtska molitev ti ga lahko obogati in oplemeniti, zato jo rad zmoli!
Bog, naš Oče in naš stvarnik, zahvaljujemo se ti za lepoto zemlje, morja in neba, za jutranjo zarjo in sončni zahod; za mesece in letne čase.
Hvala ti za dar življenja, za naše sposobnosti duha in telesa,
za naše domove in družine,
za veselje in srečo.
Vse nam naj pomaga, da te še bolj spoznamo in ljubimo.
Naj nikdar ne zlorabljamo darov tvojega stvarstva, marveč jih odgovorno uporabljamo v tvojo večjo čast in slavo in za naše zveličanje. Amen!

Blagoslovljen teden!

Iz duhovne zapuščine + rojaka g. škofa dr. Jožefa Smeja

Prva beseda v predgovoru Katekizma katoliške Cerkve je OČE, druga pa VEČNO ŽIVLJENJE.
Če bi prelistali vse slovarje, ne bi mogli najti bolj osrečujočih besed, kot sta »oče« in »večno življenje«. Kjer je oče res oče v pravem pomenu besede, tam je tudi mati, tam so otroci, tam je dom, tam je bližina, tam je toplina. Novi katekizem bi se bil lahko začel z besedo »Bog«. Toda namesto tega ima besedo »Oče«. Bog je Oče, se pravi Ljubezen. Luč, ker nam obljublja ne samo življenje, marveč večno življenje.
In druga beseda v novem katekizmu je večno življenje. Življenje je velika vrednota. Tudi življenje na zemlji. Njegov nasprotni pol je smrt, in nasprotni pol večnega življenja je večna smrt ali druga smrt, kot jo imenuje Sveto pismo (Raz 20,6).