Oznanila za božične praznike 2020

Dragi župljani!

V prvi božični noči, ob Novorojencu na betlehemskih poljanah, ni bilo množic. Tudi ob letošnjih božičnih praznikih, zaradi covida-19, ne bo po cerkvah naše metropolije »prisotnih množic«, ki bi počastile Njegovo rojstvo. (Verjetno ste že seznanjeni, da bomo škofje in duhovniki v naši metropoliji do nadaljnjega obhajali sv. maše brez prisotnosti vernikov.) Zato pa s postavitvijo jaslic, z božičnim blagoslovom hiše, molitvijo in branjem Božje besede povabimo Jezusa v naše domove in duše. Sv. maše pa ob božičnih praznikih spremljajmo po TV, radiu in drugih medijih. V veri in zaupanju v Božjo previdnost se v duhu radi sklonimo pred Božjo »Majhnost« v jaslicah, in molimo:

Gospod, Ti prihajaš.
Prihajaš v našo slabotnost.
prihajaš v naše strahove, našo tesnobnost, naše napake in poraze.
Prihajaš  v naše razprtije.
Prihajaš v našo žalost in osamljenost, temo in obup.
Prihajaš v naše dvome in bolezni.
Prihajaš v našo srečo, veselje in upanje.
Emanuel! Bodi pozdravljen in blagoslovi nas!

Nekaj oznanil za božične praznike

Sv. maše  (žal brez prisotnosti vernikov)
Od ponedeljka, 21. dec. do srede, 23. dec., so ob, 7.30 zjutraj, (pred mašo prilika za sv. spoved).
Četrtek, Sveti večer (24. 12.) – ob 17.00 zvečer (z blagoslovom se bomo posebej spomnili otrok).
Petek (25. 12.) – Božič, Rojstvo Gospoda Jezusa, polnočnice ni, spremljajte jo po TV; pastirska maša je ob 7.00; velika maša je ob 10.00. Priložnost za prejem sv. obhajila: od 8.00 do 10.00.
Novorojeni – romar!
Po maši ob 10.00, pa bova - namesto večernic po katerih je božični evharistični  blagoslov - z Novorojenim pod podobo Kruha (Najsvetejšim), z avtomobilom (prižgani »žmigavci«) obiskala vse vasi (v vsaki vasi vse ulice; tudi v vseh goricah) tako, da boste lahko vsi deležni Njegovega božičnega blagoslova. V tem težkem času, ko nam Bog želi spregovoriti in prebuditi zavedanje, da je življenje, živeto mimo njega, zgrešeno, se Novorojenemu priporočite v varstvo in usmiljeno zavetje. Na hišna okna (vsaj eno) postavite prižgano svečko (lahko tudi Luč iz Betlehema) in ob oknu ali pa zunaj hiše, z molitvijo sprejmite  (pospremite) »Romarja« kot Emanuela – Boga z nami.
Vrstni red obiska: ob 11.00 – Bukovnica; ob 11.30 Strehovci; ob 12.00 Filovci; ob 12.30 Ivanci; ob 13.00 Bogojina. (Op. - Če bo nastal kratek časovni zamik, nekoliko potrpite).

Sobota (26. 12.) – Sv. Štefan, sv. maša ob 8.00 in 10.00; po maši ob 10.00, bo (izpred cerkve) blagoslov vode in soli. Priložnost za prejem sv. obhajila: od 8.00 do 10.00.
Nedelja – Sv. Družina, goduje sv. Janez, ap. in evang., sv. maša ob 8.00 in 10.00; po maši ob 10.00, bo (izpred cerkve) blagoslov vina. Priložnost za prejem sv. obhajila: od 8.00 do 10.00
Od ponedeljka (28. dec.) do srede (30. dec.) so sv. maše ob 7.30 zjutraj. Priložnost za prejem sv. obhajila vsak dan ob 17.00.
Četrtek – sv. Silvester (31. 12.) - zadnji dan leta, sv. maša s hvalodavanjem je ob, 17.00. Vsemogočnemu hvala za vse! Priložnost za prejem sv. obhajila po maši.

Molitev za blagoslov družine (hiše) ob božiču
Molimo: Gospod Jezus Kristus, Sin Boga Najvišjega. Ti si Emanuel, ti si Bog z nami. Rodil si se v človeško družino. Prebivaj tudi v naši družini. Prosimo Te, blagoslovi, brani in ohrani jo. Naj vedno živimo v Tvoji Božji ljubezni in miru. Amen. Oče naš … Zdrava Marija … Slava Očetu… (prostore pokropimo z blagoslovljeno vodo).

Prošnja
Vse, ki boste prihajali božične dni k sv. obhajilu – prosimo, da se strogo držite epidemioloških predpisov: varna razdalja, razkužene roke in uporaba zaščitne maske.

Božično voščilo

Dragi župljani!

Kljub mračnosti sedanjega trenutka, naj Novorojeni okrepi vaša srca, da bo pred njimi, kot pred betlehemsko votlino, zvenela angelska pesem: Slava Bogu na višavah in na zemlji mir ljudem, ki so blage volje. »Blažena spokojnost Svete noči naj bedi nad vami.«