ZLATI JUBILEJ - 50 LET MAŠNIŠTVA

»Po vsem tem pa se zahvali svojemu Stvarniku, ki te opaja s svojimi dobrotami.«

Sirah; »Po vsem tem pa se zahvali svojemu Stvarniku, ki te opaja s svojimi dobrotami.«
Zahvaljujemo se ti Stvarnik, za današnji dan. Da smo lahko tebi v zahvalo in v čast zlatomašniku zbrani ob oltarju in v enodušni molitvi.
Zahvaljujemo se ti Stvarnik, za starše jubilanta, ki sta sprejela njegovo življenje iz dlani božje previdnosti in ga položila v naročje slovenske krajine ter ga iz njenih duhovnih korenin pojila za služenju Gospodarju zgodovine ob oltarju.
Zahvaljujemo se ti stvarnik, da si za pastirja svojih vernih poklical današnjega slavljenca, Stanislava Zvera in ga 50. let vodil in krepil v dobih in slabih trenutkih služenja tebi in ljudstvu.

Sirah; »Če te postavijo za starešino, se ne prevzemaj, bodi med njimi kakor eden izmed njih. Zanje poskrbi in šele potem se usedi.«
Zahvaljujemo se Vam, zlatomašnik, naš dušni pastir, gospod dr. Stanislav Zver.
Zahvaljujemo se Vam , da ste kakor eden izmed nas in v vsakemu verniku vidite le Božjo ljubezen po kateri je ustvarjen.
Zahvaljujemo se Vam, da vedno poskrbite za nas in da se verniki v župniji Bogojina že toliko in toliko let po vaših posvečenih rokah v veri krepimo, v njej rastemo in odraščamo.
Dobri Bog Vam naj povrne za vsako molitev, vsak moder nasvet, vsako besedo tolažbe, za vse trenutke truda in dela, zaradi katerih so v naših dušah pognali obilni sadovi.Naj vam bo povrnjeno stoterno za vsako dušo, ki se bo zaradi vašega pastirskega varstva in vodenja, v nebesih zveličala.

Sirah; »Blisk švigne pred gromom, pred skromnim človekom pa stopa prijaznost.«
Zahvaljujemo se Vam, da z vašo skromnostjo pred nami utirate pot po kateri stopa prijaznost. Bog Vam naj poplača, dragi jubilant, za vašo ponižno služenje, vaša odrekanja, predvsem pa za vaš vzgled prave in trdne krščanske drže, ter veselega pričevanja.

BOG PLATI ZLATOMAŠNIK!

Hvaležni župljani