Župnijska cerkev

Na pobočju Bogojinskih goric, kjer griči začnejo prehajati v Goričko, stoji bela golobica, cerkev Gospodovega vnebohoda. Gre za cerkev, ki je ena izmed zanimivejših arhitekturnih stvaritev 20. stoletja. Plečnikova mojstrovina, ki je bila postavljena v letih 1924–1927, in sicer ob stranici starejše baročne cerkve posvečene sv. Trojici, vas bo obdala z mirom, spokojnostjo in zbranostjo. V svojo notranjost vas bo povabila skozi star glavni vhod z zvonikom z značilnimi plečnikovskimi likovnimi oblikami in pročeljem nad vhodom, kjer je velik steber s Kristusovim kipom. Pokrajinska stavbarska tradicija se kaže v notranjosti cerkve, kjer je Plečnik uporabil sestavine starokrščanske arhitekture s kamnitimi stebri in lesenim stropom. Ta pa vam ne bo pustil odmakniti pogleda, saj ga krasijo številni izdelki prekmurskih lončarjev. Cerkev je čudoviti dokaz kjer se združuje staro z novim.